השתלה ללא צורך בהרמת סינוס

השתלות שיניים הן טיפול דנטלי נפוץ ופופולרי, בשל העמידות, האסתטיקה והיכולת לחקות את תפקוד השיניים הטבעיות. כיום, הגישה המובילה בתחום זה היא ביצוע השתלות ללא הרמת סינוסים, משום שיש לכך כמה יתרונות משמעותיים.

ראשית, ההליך פחות פולשני. הרמת סינוס כוללת הרמת קרום הסינוס והוספת חומר כדי להגדיל את גובה העצם בלסת העליונה. על ידי הימנעות משלב זה, המטופלים חווים הליך פשוט יותר עם פחות סיבוכים פוטנציאליים. כמו כן, על ידי עקיפת הרמת הסינוס, המטופלים יכולים להמשיך ישירות לשלב התקנת השתל ולקצר את זמן הטיפול.

שנית, טיפול השתלת שיניים עלול להיות יקר. הליך הרמת הסינוס מוסיף לעלויות התהליך וכאשר מוותרים עליו, העלויות מופחתות משמעותית. עובדה זו מסייעת להנגיש טיפולי השתלת שיניים גם לבעלי תקציב מוגבל וכך יותר אנשים נהנים מבריאות ומאסתטיקה דנטלית.

יתרונות נוספים של השתלה ללא הרמת סינוס

כמו בכל הליך כירורגי, הרמת סינוס טומנת בחובה סיכון לסיבוכים, כגון: זיהום, ניקוב קרום הסינוס או כשל בשתל. על ידי הימנעות מהרמת הסינוס, ממזערים את הסיכון לסיבוכים אלו. כמו כן, התהליך מאפשר לשמר את האנטומיה הטבעית והייחודית של המטופל, כולל מבנה העצם והסינוס הקיים.

השתלה ללא הרמת סינוסים מתאימה גם למטופלים שאינם מתאימים להרמות סינוסים בעקבות בעיות בסינוסים ומצבים רפואיים אחרים.

כיצד מתבצעת השתלה ללא הרמת סינוס?

השתלת שיניים ללא הרמת סינוס אפשרית כאשר למטופל יש גובה עצם מספיק או כאשר ניתן להשתמש בשיטות חלופיות, כגון שתלים קצרים או בזווית.

בתור התחלה, מאבחן הרופא את מצב בריאות הפה של המטופל, מבנה העצם והתאמתו להשתלת שיניים ללא הרמת סינוס. במהלך הטיפול, מכניסים את השתלים הדנטליים לעצם הלסת. הליך זה כולל ביצוע חתך ברקמת החניכיים, קידוח חור קטן בעצם והנחת השתל בזהירות. לאחר התקנת השתל, המטופל עובר תקופת ההחלמה שבמהלכה השתל מתמזג עם עצם הלסת. אינטגרציה זו יוצרת בסיס חזק ויציב לשיקום השיניים ובדרך כלל לוקח כמה חודשים להשלמתו. לאחר ההחלמה, רופא השיניים יצמיד לשתל כתר דנטלי, גשר או תותבת. שיקום זה נעשה בהתאמה אישית לשיניים הקיימות של המטופל מבחינת גודל, צורה וצבע, ומעניק החלפת שן במראה טבעי ופונקציונלי.

 

תוכן עניינים

The Israeli Center

for Dental Implants

contact us

יצירת קשר

נשמח לעזור ולייעץ בכל שאלה!
צרו קשר עוד היום!

Call Now Button