השתלת עצם בלסת עליונה

השתלת עצם בלסת עליונה היא הליך כירורגי נפוץ לתיקון או בנייה מחדש של עצם בלסת העליונה (לסת העליונה) שאבדה עקב טראומה, מחלה או עקב אובדן שיניים. טכניקה זו היא חלק חיוני מניתוחי שיניים ופנים שונים, בעיקר בהשתלות שיניים והליכי הרמת סינוס.

התהליך והאבחון הטרום-ניתוחי

להשתלת עצם בלסת עליונה קודם תהליך אבחון ותכנון טיפול מדוקדק. רופאי שיניים מבצעים הדמיה רדיוגרפית, לרבות סריקות CT או צילומי שיניים, כדי לקבוע את צפיפות העצם ומבנה המטופל. הם מעריכים את הכדאיות של השתלת עצם הלסת, תוך התחשבות בגורמים כגון בריאות הפה הכללית, מצב הבריאות הכללי והדרישות הספציפיות של השיקום שלאחר מכן.

איך מתבצעת השתלת עצם בלסת עליונה?

לאחר ביצוע ההערכות המקדימות, הניתוח כרוך בהנחת השתלת עצם באזור החסר של הלסת העליונה. השתל יכול להיות שתל אוטומטי (שנקצר מגופו של המטופל עצמו) או שתל חומר סינטטי שנועד לחקות את התכונות של העצם האמתית. החומר המושתל מונח באזור בו חסרה העצם, ועם הזמן, עצם חדשה צומחת סביב חומר ההשתלה, ובעצם משלבת אותו במבנה העצם של המטופל עצמו.

טיפול ותחזוקה לאחר השתלת עצם לסת

לאחר שעברו השתלת עצם לסת, על המטופלים לעקוב אחר הנחיות טיפול קפדניות לאחר הניתוח. זה כולל שמירה על היגיינת פה מיטבית, הימנעות ממזונות קשים או פריכים, והימנעות מעישון או צריכת אלכוהול. מעקבים קבועים אצל רופא השיניים הם חיוניים למעקב אחר התקדמות הריפוי ולניהול כל סיבוכים אפשריים.

גורמי הצלחה של השתלת עצם לסת

הצלחת השתלת עצם לסת תלויה באופן משמעותי בגורמים שונים. אלה כוללים את הבריאות הכללית של המטופל, את איכות וכמות העצם התורם ואת המיומנות והניסיון של מנתח השיניים. בנוסף, טיפול מתאים לאחר הניתוח והקפדה על הנחיות רופא השיניים ממלאים תפקיד מרכזי בשילוב המוצלח של השתל.

סיכונים ותופעות לוואי של השתלת עצם לסת

כמו כל הליך כירורגי, להשתלת עצם בלסת עליונה יש סיכונים ותופעות לוואי אפשריות. אלה יכולים לכלול זיהום, כשל בשתל, נזק עצבי וסיבוכים בסינוסים. עם זאת, עם מנתחים מנוסים וטיפול מתאים לפני הניתוח ולאחר הניתוח, ניתן למזער סיכונים אלו.

השתלת עצם לסת יכולה גם להשפיע על מבנה הסינוס המקסילרי, במיוחד אם יש צורך להרים את רצפת הסינוס לצורך ההליך. עם זאת, מנתחים מיומנים משתמשים בטכניקות הממזערות השפעה זו ועוזרות לשמור על תפקוד סינוס תקין.

טכנולוגיות חדשות ומתקדמות בהשתלת עצם לסת

ההתקדמות בטכנולוגיה הרפואית הביאה אפשרויות חדשות להשתלת עצם לסת. אלה כוללים שימוש במזרזי גדילה ותאי גזע כדי לשפר את התחדשות העצם. ישנם אפשרויות נוספות שבעזרתן אפשר לבצע תהליך זה והן הדפסת תלת מימד ליצירת שתלים ספציפיים למטופל, וניתוח מונחה מחשב למיקום מדויק של השתלים.

לפרטים ומידע נוסף על השתלת עצם בלסת עליונה, השאירו פרטים בטופס צור הקשר ואנו נחזור אליכם עם פרטים.

תוכן עניינים

The Israeli Center

for Dental Implants

contact us

יצירת קשר

נשמח לעזור ולייעץ בכל שאלה!
צרו קשר עוד היום!

Call Now Button