השתלת עצם במרכז

מהי השתלת עצם בטיפולי שיניים ומתי צריך לבצע אותה?

אובדן של שיניים קבועות יכול להביא למראה לא אסתטי של חלל הפה, אך גם לבעיה גדולה יותר הנקראת – ספיגת עצם. מדובר על ספיגה של עצם הלסת העליונה והתחתונה במקומות בהם חסרות שיניים. העצם מתחילה להיספג בתהליך טבעי, מה שגורם לאיבוד נפח של עצמות הלסת. התהליך נחשב למהיר יחסית, בטווח של כחצי שנה עד שהעצם מאבדת חלק גדול מהנפח שלה במקומות בהם יש חוסר של שיניים. ספיגת העצם מונעת את האפשרות להתקין שתלים דנטליים במקומות בהם חסרות שיניים ואחד הפתרונות הנפוצים במקרים הללו הוא השתלה של חומר עצם. אם אתם מחפשים השתלת עצם במרכז, במאמר הבא תוכלו לקבל את כל המידע על הדרכים להשתלת עצם במרפאה מובילה במרכז הארץ ועל הפתרונות העוקפים את תהליך ההשתלה ויכולים לקצר לכם את תהליך הטיפול.

מתי מבצעים השתלת עצם ואילו סוגי השתלה קיימים?

חשוב לציין כי תהליך ספיגת עצם לא מתרחש אצל כל מטופל וישנם מטופלים שעצם הלסת שלהם מספיק חזקה ועבה בכדי לבצע השתלת שיניים ללא השתלת עצם. עם זאת, במידה ורופא השיניים מזהה כי אין מספיק חומר עצם שיתן תמיכה לשתל הדנטלי, יהיה צריך לבצע השתלה של עצם. גם כאשר רופא השיניים מזהה חומר עצם אך כמות החומר אינה מספיקה, לא עושים במקרה הזה השתלת שיניים. הסיבה לכך היא שברגע שהשתל הדנטלי יהיה מותקן בתוך עצם הלסת, הוא עלול ליפול לאחר מספר חודשים או מספר שנים. ישנם 2 סוגים עיקריים של השתלות עצם. סוג אחד הוא השתלה של חומר עצם הנלקח מאזור אחר בגוף של המטופל. בדרך כלל האזור שנבחר הוא אזור הסנטר או הירך. סוג נוסף הוא שימוש בחומר עצם סינטטי, כאשר החומר הידרוקסיאפטיט הוא הנפוץ ביותר.

מהו תהליך הטיפול והאם יש שיטות טיפול ללא השתלת עצם?

טיפול השתלת עצם במרכז במרפאה מקצועית מתבצע בהרדמה מקומית או מלאה. זהו תהליך כירורגי הדורש ביצוע של חתך בחניכיים בכדי לחשוף את עצם הלסת. לאחר ביצוע החתך, מוסיפים את חומר העצם לאזור המתאים ותופרים את החתך. תקופת ההחלמה מהניתוח יכולה להגיע ל-6 חודשים ואף יותר, כאשר בתהליך ההחלמה העצם נבנית בתהליך טבעי עד שהיא תהיה מוכנה להשתלת השיניים. חשוב לדעת שקיימות היום שיטות להשתלת שיניים שחוסכות את הצורך בהשתלה של עצם. אחת השיטות המתקדמות ביותר המאפשרות לבצע את הטיפול בדרך זו היא השיטה הבזאלית. בשיטה הזו מחדירים שתלים דנטליים ייחודיים לעצם הבסיס של חלל הפה, הנקראת העצם הבזאלית הנחשבת לצפופה וחזקה יותר וכך למעשה חוסכים את התהליך הטיפולי של השתלת העצם.

השתלת עצם במרכז במרפאת שיניים מקצועית

בחיפוש אחר מרפאה מקצועית לטיפולי השתלת עצם במרכז, תוכלו למצוא את המרפאה שלנו הממוקמת באחד הרחובות המרכזיים של העיר ראשון לציון. אנחנו מתמחים בטיפולים להשתלת עצם ובטיפולים להשתלות שיניים בשיטה הבאזלית. צרו איתנו קשר עכשיו דרך מספר הטלפון המופיע באתר ואנחנו במרכז הישראלי להשתלות שיניים נתאם לכם בדיקת אבחון ראשונית לימים הקרובים.

תוכן עניינים

The Israeli Center

for Dental Implants

contact us

יצירת קשר

נשמח לעזור ולייעץ בכל שאלה!
צרו קשר עוד היום!

Call Now Button