טיפולים מורכבים

טיפולי שיניים מורכבים כוללים מגוון רחב של טיפולים שנועדו לפתור בעיות דנטליות משמעותיות, לשחזר את הפונקציונליות ולשפר את המראה הכללי של השיניים והחניכיים. הליכים אלה כוללים לרוב טכניקות מיוחדות, טכנולוגיה מתקדמת ורמה גבוהה של מומחיות ומיומנות של רופא השיניים המטפל. חשוב להבין מה כוללים טיפולי שיניים מורכבים ולעקוב בקפידה אחר ההוראות לאחר הניתוח כדי להבטיח תוצאה מוצלחת ובריאות הפה לטווח ארוך.

סוגים שונים של טיפולים מורכבים

השתלות שיניים

שתלים דנטליים משמשים כשורשי שיניים מלאכותיים ומספקים בסיס יציב לשחזורי שיניים כגון כתרים, גשרים או תותבות. הליכי השתלת שיניים דורשים רמה מקצועית גבוהה, כמו גם תנאים מקדימים אצל המטופל כמו צפיפות עצם נאותה וסביבת פה בריאה.

ניתוח הרמת סינוס

הרמת סינוס היא הליך כירורגי המבוצע להגדלת גובה העצם בלסת העליונה, במיוחד באזורים הקרובים לסינוס המקסילרי. הליך זה נחוץ לעתים קרובות עבור מטופלים הזקוקים להשתלת שיניים אך חסר להם נפח עצם מספיק עקב פנאומטיזציה בסינוסים או ספיגת עצם. במהלך הרמת סינוס, רופא השיניים מרים את קרום הסינוס ומחדיר חומר השתלת עצם, כדי ליצור את החלל הדרוש להשתלות שיניים.

ניתוח חניכיים

מחלת חניכיים מתקדמת, או דלקת חניכיים, עשויה לחייב ניתוח חניכיים כדי לעצור את התקדמות המחלה, לשחזר רקמת חניכיים שאבדה ולרפא את האזור. כמה סוגים נפוצים של ניתוחי חניכיים כוללים ניתוח דש, השתלות חניכיים והשתלות עצם, שמטרתם לחסל זיהומים, לתקן רקמות פגומות ולשפר את הבריאות הכללית ואת מראה החניכיים.

טיפול שורש

טיפול שורש הוא טיפול שיניים מורכב המבוצע על מנת להציל שן פגומה או נגועה. במהלך הטיפול מסיר רופא השיניים את העיסה הדלקתית או הנגועה, מנקה ומעצב את פנים השן ולאחר מכן ממלא ואוטם את השן. טיפול שורש דורש דיוק ומומחיות כדי להבטיח תוצאה מוצלחת ולמנוע הדבקה חוזרת.

ניתוח לסת מתקן

ניתוח אורתוגנתי מתקן אי סדרים דנטליים ושלד חמורים, שלא ניתן לטפל בהם באמצעות טיפול יישור שיניים בלבד. ניתוח זה כולל מיקום מחדש של עצמות הלסת ועשוי להתאים למטופלים עם בעיות נשיכה חמורות, אסימטריה בפנים או דום נשימה בשינה. ניתוח אורתוגנתי הוא הליך מורכב, הדורש שיתוף פעולה הדוק בין כירורג פה ולסת לבין אורתודנט.

תוכן עניינים

The Israeli Center

for Dental Implants

contact us

יצירת קשר

נשמח לעזור ולייעץ בכל שאלה!
צרו קשר עוד היום!

Call Now Button