מהם טיפולי שיניים מורכבים

השיניים שלנו הן חלק חיוני בגוף שלנו. הן מסייעות לנו בפעולת האכילה כך שכל בעיה בשיניים יכולה לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים שלנו. כמו כל חלק אחר בגוף, השיניים גם כן יכולות להיחלש ולהתפגע. לכן, עשויים להיות מצבים בהם נדרשים טיפולי שיניים מורכבים. במידה ואתם צריכים לעבור טיפול מורכב כדאי שתבינו מהם טיפולי שיניים מורכבים על מנת שתוכלו להיערך לטיפול שאתם עתידים לעבור בהתאם.

אז מהם טיפולי שיניים מורכבים?

כשאנו שואלים מהם טיפולי שיניים מורכבים אנו צריכים להתייחס למגוון נרחב של טיפולים שונים הנבדלים האחד מהשני מבחינת משך הטיפול, התהליך עצמו, ובאורך תהליכי ההחלמה והתאוששות.

טיפולים פריודנטלייםטיפולים מורכבים לבעיות חניכיים שונות

טיפולים פריודונטליים הם סוג של טיפול נערך על מנת לטפל בבעיות חמורות של החניכיים והתת-חניכיים, אשר כוללים את העצם ואת הרקמות התומכות של השיניים. המטרה המרכזית של הטיפולים הפריודונטליים היא למנוע את פשיטת המחלה ולשמר את השיניים הקיימות. טיפול יכול לכלול ניקוי והחלקה של השורש (SRP), ניתוח פריודונטלי, התקנת משטחות שריר (flap surgery), ואף הטמעת עצם או רקמה לשיקום אזורים שנהרסו בעקבות המחלה.

טיפולים אנדודונטיים- טיפולי שורש, טיפול בבעיות בשורשי השיינים

עוד תשובה לשאלה מהם טיפולי שיניים מורכבים ואילו סוגים הם כוללים היא טיפולים אנדודונטיים . זהו עוד סוג של טיפול שיניים מורכב שנערך כאשר יש צורך בטיפול בתוך השן, באמייל ובשורשים. אחד הדוגמאות המפורסמות ביותר לטיפול שיניים מורכב אנדודונטי הוא טיפול שורש. התהליך מתחיל עם הרדמה מקומית, אחריו הרופא מקדיח חור בשיניים כדי להגיע לנרתיק. במסגרת טיפול שיניים מורכב זה, השורשים ממולאים בחומר מיוחד, שממלא את החלל שנוצר בשיניים ומסייע לשמור עליהם מנזקים נוספים. בנוסף, טיפולים אנדודונטיים יכולים לכלול הסרת שורש, התקנת קליפרים וגם אפוקסיה של שורש השן. הטיפולים האנדודונטיים מטרתם לשמר את השיניים הקיימות ולמנוע כאב ותחלואה.Top of Form

התקנת גשרים והשתלות

התקנת גשרים והשתלות שיניים הן שני טיפולים מורכבים נוספים שנעשים כאשר חסרות שיניים או שהשיניים פגומות. גשרים מחזיקים במקום שיניים שחסרות, בעזרת שיניים שכבר קיימות בתוך הפה, ומבטיחים תמיכה חזקה. לעומת זאת, במסגרת השתלות שיניים הרופא עושה שימוש בשתלים מלאכותיים שנשתלים ישירות לעצם הלסת בהליך ארוך הכרוך בכמה שלבים, כאשר בסוף ההליך המטופל יכול להנות משיניים טבעיות.

החשיבות של ביצוע טיפולי שיניים מורכבים אצל רופאים מומחים

למרות שטיפולים מורכבים יכולים להימשך זמן מה והם כרוכים לעיתים באי נוחות מסוימת, טיפולי שיניים מורכבים הם האפשרות הטובה ביותר לשמירה על בריאות השיניים לטווח הארוך לכן כל כך חשוב שלא להזניח כל בעיה שמתעוררת ולפנות למרפאה המתמחה בביצועם. אנו במרכז הישראלי להשתלות שיניים בזאלי מבינים שכל חיוך הוא ייחודי ולכל לקוח יש צרכים שונים ומאפשרים לכל מטופל להנות מטיפול בסטנדרט טיפולי גבוה המותאם לצרכיו ולאופי הבעיה ממנה סובל. אז אם אתם סובלים מבעיות שיניים, ואתם מחפשים מומחה שיוכל לטפל בכם בצורה מקצועית ואישית, צרו עמנו קשר בכל עת ונשמח לעזור לכם להחזיר את החיוך לפנים

תוכן עניינים

The Israeli Center

for Dental Implants

contact us

יצירת קשר

נשמח לעזור ולייעץ בכל שאלה!
צרו קשר עוד היום!

Call Now Button