שיקום פה

שיקום פה הוא הוא תחום ברפואת שיניים המתמקד באבחון, תכנון טיפול ושיקום של מטופלים עם שיניים חסרות ומבני פה ופנים בעייתיים כתוצאה מכך. שיקום פה מתבצע על-ידי פרוסטודנטים: רופאי שיניים שסיימו הכשרה נוספת של כמה שנים בתחום, לאחר שסיימו את לימודי רפואת השיניים. המומחיות שלהם טמונה בתכנון, ייצור והתאמה של תותבות שיניים, כמו גם בניהול מקרי שיניים מורכבים, במטרה להביא לריפוי ולשיפור האסתטיקה של אזור הפה.

טיפולי שיקום פה

תחת המונח שיקום פה אפשר למצוא כמה סוגי טיפולים, אשר כל אחד מהם נועד לתת מענה לבעיה שונה:

  1. החלפת שיניים חסרות באמצעות השתלות שיניים, גשרים ותותבות: הטיפול כולל יצירת תותבות מותאמות אישית המשחזרות את יכולתו של המטופל ללעוס, לדבר ולחייך בביטחון. החלפת שיניים לא רק משפרת את האסתטיקה והתפקוד אלא גם עוזרת לשמור על הבריאות הכללית של שאר השיניים והמבנים התומכים.
  2. רפואת שיניים אסתטית: ציפוי, כתרים, הדבקה והלבנת שיניים כדי להעניק למטופל חיוך שלם, בריא ויפה. פרוסטודנטים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם מטופלים כדי לפתח תוכנית טיפול מותאמת אישית שתענה על המטרות האסתטיות הספציפיות שלהם.
  3. תכנון והתאמה של תותבות פה ולסת למטופלים שחוו טראומה לפנים או שיש להם פגמים מולדים או נרכשים והתקנת אטמים למטופלים שעברו ניתוח לסרטן הפה או הפנים. פרוסטודנטים משתפים פעולה עם אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות, כגון מנתחים פלסטיים ואונקולוגים, כדי לספק טיפול מקיף למטופלים עם צרכים מורכבים בפנים ובפה.
  4. טיפול בהפרעות במפרק הטמפורומנדיבולרי (TMJ) שעלולות לגרום לכאבים ולתפקוד לקוי במפרק הלסת והשרירים הסובבים אותו. אפשרויות הטיפול בהפרעות TMJ עשויות לכלול מכשירי פה, פיזיותרפיה, תרופות או ניתוח, בהתאם לחומרת המצב ולגורמים לו.
  5. שיקום פה מלא: פרוסטודנטים מיומנים בטיפול מקיף במטופלים בעלי צרכים דנטליים נרחבים, כגון שחיקה קשה של שיניים, מספר שיניים חסרות או בעיות נשיכה מורכבות. שיקום פה מלא כולל שילוב של הליכים משקמים, חניכיים, אורתודונטים וניתוחים לשיקום תפקוד השיניים והאסתטיקה.
  6. רפואת שיניים גריאטרית: ניהול אובדן שיניים, מחלות חניכיים, יובש בפה ובעיות אחרות הקשורות לבריאות הפה הקשורות לגיל, כמו גם מתן טיפול מיוחד לחולים עם ליקויים קוגניטיביים או פיזיים, כתוצאה מזיקנה.

 

תוכן עניינים

The Israeli Center

for Dental Implants

contact us

יצירת קשר

נשמח לעזור ולייעץ בכל שאלה!
צרו קשר עוד היום!

Call Now Button